Pen Tool Kullanımınızı Geliştirin

 

 

Nedir Pen Tool ?

Tasarım ile uğraşanların çok aşina olduğu bir çoğunun pek de tercih etmediği araçlardan biridir. Bir çok tasarımcı Daire ve Dikdörtgenler ile amacına emin adımlarla ilerlemektedir. Riskli bölge olan Pen tool’dan sakınıp kesin ve net şekiller ile iş yapmakta fakat bir kullanabilsek aslında çok da iyi şeydir. Peki ne işe yarar bu pen tool?

Pen tool tasarım programlarında tamamıyla özgür bir çizim imkanı sunmaktadır. ilk ve ikinci nokta arasında özgürce şekillendirme yapabildiiniz ve gerçekten özgün tasarımlar yapmak için pen tool çok işinize yarayacaktır. Pen tool konusunda kendine güvenen tasarımcılara tavsiyem pen tool ile kusursuz bir daire çizmek olacaktır. Oldukça kolay görünen bu çizim aslında pek de öyle değildir.

Her neyse,  benim de bir çok kez deneme-yanılma ile kullandığım araçtır kendisi. Fakat bilmediğimiz bir çok pratik kullanımı bulunmakta. Hemen aşağıda paylaştığım hem öğretici hem de pratik yapmamıza olanak sağlayan siteyi ziyeret etmenizi tavsiye ederim.

Pen Tool

Buradaki mantık oldukça basit. Level level farklı objeler veriyor ve üzerlerinden geçerek en az notka kullanarak şekilleri pen tool ile çizmeye çalışıyoruz. Oyunun başında nasıl yapacağımızı kısaca anlatan bir tutorial bölümü bulunmakta. Bu bölümü geçmemenizi ve kısayollara gözatmanızı öneririm. Aklıma geldikçe ara ara girip oynadığım çizim yaptığım bir platformdur.

Hemen denemek için buraya  tıklayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir