Projeler


Conetwork

Conetwork uygulaması benim çok uzun zamandır aklımı kurcalayan bir fikirdi. AIESEC Dönemimde Liderlik ve Başarı Zirvesi düzenlediğimiz dönemlerde kartvizitler ile yaşadığım problemden çıkan bir fikirdir. Sponsor arayışlarımız sırasında tüm elimizdeki tüm kartvizitleri bir masaya yayarak belirli sektörleki insanları ayırmaya çalışıyorduk. Bunu bir işlemci saniyeler içinde yapabiliyorken bir insan neden saatlerce bununla uğraşsın ki ? diye düşündük. Bunun için tabii ki kartvizitleri dijital ortama aktarmalıydık. O günden bu yana fikir kendi kendini büyüttü ve bu fikiri destekleyen kişilerle tanışarak uygulamamızın beta versiyonunu oluşturduk.

Conetwork Enis Necipoğlu Dijital Kartvizit
Prowebro Madloren Etkinlik Cenneti Enis Necipoğlu Etkinlik Uygulaması

Madloren

2016 yılında Göktürk Ülker  ile otururken, Konya’dan bir iş fikri/teklifi geldi. Bu bir mobil uygulamaydı. Bu uygulama bir “Etkinlik Uygulaması”. Kullanıcıların Partiler, Geziler vs. gibi etkinlikler oluşturduğu ve arkadaşlarını bu etkinliğe davet ettiği, katılanların katılmayanların listelendiği basit bir sosyal medya benzeri bir uygulamaydı. Maalesef ki bu uygulama da Beta’yı geçemedi. Proje sahibi tarafından iptal edildi.

Code Zero

Code Zero profesyonel olarak kolları sıvadığımız ilk oyun projemiz oldu. 2 kişi olarak başladığımız projede Eray Necipoğlu ki kendisi kardşeim olur. Animasyon ve 3D Modelleme konusunda projeye katkı sağlarken ben de geriye kalan yazılımsal süreçler, tasarımsal süreçler ve dinamiklerle ilgilenmiş bulundum. Oyun şu anda Play Store’da beta aşamasında olmasına karşın proje şu anda rafa kaldırılmış şekilde bekletilmektedir. Siz yine de beta’yı şu linkten test edebilirsiniz: Code Zero Beta Testi

Enis Necipoğlu Game Oyun Unity 3D Code Zero Code0 Code 0 Teco Studios
Teco Studios Android Game Oyun Forward Enis Necipoğlu

Forward

Forward aslında ilk Unity 3D tecrübemizin bir ürünü. 2015 Mart ayında yayınlanan oldukça basit bir mobil oyun. Kendisine buradaki mağaza bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tecowser JB – Tecowser 15

Tecowser JB, Tecowser 15 veya Tecowser 16 versiyonları birbirlerinin farklı varyasyonlarından ibarettir. Android 4.1 Jelly Bean versiyonu çıktığı sıralarda uygulamamız bu versiyonda çalışmıyordu, hata veriyordu. Biz de Jelly Bean uyumlu bir versiyonunu Tecowse JB olarak çıkardık. Daha sonralarında 2015 yılında Tecowser 15 ve 2016 yılında Tecowser 16 yaparak projenin son tuğlasını da koyarak rafa kaldırdık.

Teco Studios Browser - Teco Studios - Tecowser 15 - Tecowser 2015 - Enis Necipoğlu
Teco studios browser - tecowser - enis necipoğlu

Tecowser Plus

Tecowser Plus veya diğer bir deyişle Tecowser+ Tecowser versiyonumuz için ekstra özellikleri barındırdığımız versiyondur. Daha geniş Android versiyon yelpazesi hedef alınarak desteklenen cihaz sayısını da arttırdığımız versiyon. Kendisinin indirme bağlantısını ve açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tecowser

Tecowser 2012 yılında yapmış olduğumuz Android için web tarayıcısıdır. Masaüstü tarayıcılardaki sekme hissiyatını mobil cihazlara uygulamak için işe koyulduğumuz bir serüven olarak başladı. Daha sonra varyasyonları olan yeni versiyonları bunun üzerine konularak ilerlendi.

Detayları buradaki Tecowser sayfasından öğrenebilirsiniz.

Teco Studios - Tecowser
enis necipoğlu teco studios

Teco Studios

Teco Studios 4 kişi tarafından 16 Eylül 2011 Tarihinde kurulmuştur. İlk ay içerisinde 8 kişiye ulaşan ekip karikatür üzerinde çalışmaya başlamıştır. 3 Aylık bir serüvenin ardından karikatür işi sonlanmıştır. Bu sırada Tecowser isimli mobil tarayıcı 2012 yılında Teco Studios adına piyasaya sürülmüştür ve mobil için Chrome henüz beta sürümündeyken ilk sekmeli tarayıcılardan biri olmuştur. Bir kaç Google lisans problemi yüzünden Play Store’da yer alamamıştır. 2012-2013 yılları arasında 3 kişilik bir ekiple uygulama üzerine yoğunlaşmış ve bu yıllar arasında Tecowser tarayıcının devamı olan Tecowser+ ve Tecowser JB versiyonları çıkarılmıştır. 2014 yılında hiçbir varlık gösterememiş ve ekip tamamıyla dağılmıştır. 2015 yılına gelindiğinde 2 kişilik bir ekip ile Tecowser tarayıcısının devamı olan Tecowser 15 çıkarılmıştır. 2016 yılı başlarında tek kişiye düşen Teco Studios ekibi, Tecowser 16 isminde bir final versiyonu çıkarmış, E&T Savaşları isimli basit bir Android oyununu Şubat ayında sunmuştur. 2016 Mart ayında ise Forward isimli mobil oyunun tam versiyonu yayınlanmıştır. 2016 Ağustos ayında tekrar ekip 2 kişiye çıkmış ve “Code Zero isimli Aksiyon oyununun yapımına başlanmıştır. Bu oyun beta versiyonunda kalmıştır. Detaylı bilgi için şu sayfadaki Yazılım Geçmişimde Teco Studios adlı yazıyı okuyabilirsiniz.